Kil Sabunu Kullanımı

Hepimiz cildimizin doğal güzelliğe sahip olmasını ve kozmetik ürünlere bağlı olmamasını istiyoruz  işte kil tamda bunun için doğa da var sanki 🙂 Cildi toksinlerden arındırması, diri tutması ve yağlı ciltleri tedavi etmede oldukça iyi olan kili, sabun olarak kullanabilir ya da maskesini yapabiliriz. Kil, sulandırılmış alüminyum silika ile meydana gelen bir tortudur ve granitin yavaş aşınması ile oluşur ve cildin gençleşmesinde önemli etkiye sahiptir. Ünlü kozmetik markalarının Continue reading “Kil Sabunu Kullanımı”

BB Krem Tavsiyeleri

 

Garnier BB Krem Watsons da indirimdeydi 15 TL gibi ucuz bir fiyata aldım yaklaşık 50 ml. Bu kremi fondöteni kullanmamak için aldım bildiğiniz gibi BB krem cildi yeniliyor ve güneşin zararlı etkilerine karşı koruyor, aynı zamanda da cildinizin bebeksi bir görünüm almasını sağlıyor.

 

 

 

 BB krem bu kadar faydalı peki neden Gardier BB Kremi beğenmedin dediğinizi duyar gibiyim. Söylediklerimin hepsi doğru fakat cildim yağlı olduğu için Garnier BB Kremi de fazla yağlı olduğu için cildinizde sivilcelerin artmasına neden oluyor. Bende bu sebepten dolayı Nivea BB kremini kullanmaya başladım niveanın ürünü ciltte yağlanmayı engelliyor ve BB kremin bütün olumlu etkilerini taşıyor. Nivea BB krem aksine cildi hafif kurutuyor eğer nivea BB krem kullanacaksanız, kullanmadan önce yüzünüze nemlendirici sürmenizi tavsiye ederim.

 

 

 

Nivea BB kremleri şuan Gratis de indirimde 24 TL den 20 TL ye düşmüş eğer kullanmak istiyorsanız gratisden hesaplı bir fiyata alabilirsiniz.

Not: BB kremi yağmurlu ya da çok sıcak havalar da kullanmayın. Fondöten gibi su damlası yüzünüze geldiğinde akabiliyor.

Expigment Sivilce Kremi

 

Sivilce ve güneş derken cildimde bir çok siyah leke oluştu. Özellikle çene bölgem top sakal şeklinde simsiyahtı. Doktora gittim hemen doktor 3 ay gibi bir sürede expigment kremini yüzümde leke olan bölgelere sürdüğüm taktirde siyah lekelerin ince bir tabaka halinde soyulacağını ve geçeceğini söyledi. Expigment  kremi bir hafta kullanıp bırakmıştım ve hiçbir faydasını göremedim. Üniversiteye gittiğimde yüzümdeki lekeler kendimi kötü hissetmeme neden oluyordu. O gün akşam karar verdim ve artık expigment kremini günü gününe kullanacaktım. Her gün akşam yüzüme kremden ince bir Continue reading “Expigment Sivilce Kremi”

Doğal Şampuan Yapımı

Saçlarımıza ne kadar yağlarla bakarsak bakalım bunu korumakta oldukça önemli saçlarımıza en uygun doğal şampuanı kullanmamız gerekiyor. Saçımıza uygun doğal şampuanı bulmak oldukça zor ve doğal şampuanlar ne yazık ki çok az köpürüyor. Bu yüzden ben doğal şampuan yapımını araştırmaya başladım internete, kitaplara baktım fakat bulamadım. Tam vazgeçiyordum ki arkadaşım bana şampuanına yaptığı bir uygulamadan bahsetti( biliyorsunuz artık şampuanlar deterjan gibi saçlarımızı hemen kurutuyor ve canlılığını yitirmesine neden oluyor) . Continue reading “Doğal Şampuan Yapımı”

Yağlarla Saç Bakımı

Saçlarım kıvırcık olduğu için liseden bu yana saçlarımı her gün fön çekiyordum. Bu da saçlarımın seyrek, cansız olmasını ve saç tellerimin incelmesine neden oldu. Saç dökülmesini engellemek için eczaneden birkaç kür, maske, şampuan aldım ve hiç biri istediğim sonuca götürmedi, başarılı bulmadım. Şampuanlar sadece saç dökülmesinin durmasını sağladı, dipteki güçsüz ince telli küçük saçların büyümesini sağlayamadı. Ben saçlarım için çözüm ararken en sonunda televizyonda bir programda izlediğim yağlarla saç bakımıContinue reading “Yağlarla Saç Bakımı”