Makyaj

Makyaj

Bir kadının bakımlı ve güzel görülmesi için 2 unsur mevcuttur. Bunlardan bir tanesi günlük ve haftalık cilt bakımlarının yapılması, diğeri ise; doğru makyaj yapımıdır.

Cilt bakımının en önemli aşaması cilt temizliğidir. Her gece cildi, makyaj ve günlük kirden arındırmak şarttır. Ayrıca hafta 1 ya da 2 kere yapılacak olan peeling de büyük önem arz etmektedir. Cilt bakımınızı düzenli olarak yapmadığınız da, mükemmel bir makyaj elde etmeniz mümkün olmayacaktır.

akmayan-makyaj

Doğru makyaj, kişinin yaşına, bulunduğu ortama ve cildine uygun olarak yapılan makyajdır. Makyaj, 3 ana kategoride sınıflandırılabilir. Bunlar, cilt tonunu homojenleştirme, göz makyajı ve dudak makyajıdır. Cildin, pürüzsüz bir görünümde olması için; fondöten ve pudra kullanılmaktadır. Kullanacağınız fondöten, pudranızdan ve cildinizden bir ton koyu olmalıdır. Böylelikle, cildinizde bulunan cilt sorunlarını kapatabilirsiniz. Pudra ise; cildinizle aynı tonda olmalıdır. Fondöten ve pudra uygulaması için pek çok aparat bulunsa da, en güzel sonucu fırça ile alırsınız. Fondöten ve pudralarınız için ayrı fırçalar kullanmaya ve bu fırçaları düzenli olarak temizlemeniz oldukça önemlidir. Aksi takdirde sivilce ve siyah nokta sorunu ile karşı karşıya kalmanız kaçınılmazdır.

Göz makyajı için; mutlaka bulunacağınız ortama göre bir makyaj tercih etmeli ve kullanacağınız makyaj malzemelerinin kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Dudak makyajına gelindiğinde ise; tüm makyajınızla uyumlu olması önemlidir. Siyah gölgeli göz makyajı yapacaksanız, dudak makyajınızın hafif olmasına dikkat etmelisiniz. Hem göz, hem de dudakların ön plana çıkması, hoş olmayan bir görünüme neden olacak ve fazla göz yoracaktır. Ayrıca; dudaklarınız kalınsa, parlatıcı formundaki rujlardan uzak dururken, ince dudaklara sahipseniz, rujlarınızı simli ya da parlatıcı özellikli seçmelisiniz ki dudaklarınız daha dolgun ve dikkat çekici dursun.

 

Makyaj Tarifi

Yaz Makyajı

 

 

Temmuz da  nasıl makyaj yapabilirim diye dert etmeyin. Makyaj yaparken bol fondötene ya da yoğun göz farına ihtiyacınız olduğunu düşünmeyin. İnce eyeliner, rimel ve renkli ruj kullanmak sizin olduğunuzdan çok daha güzel görünmenizi sağlar.

 

Makyaj

 

Yaz makyajında yapılan en büyük hata dudakların koyu rujla,  yoğun olarak boyanmasıdır. Siz bu hataya düşmeyin; dudaklarınız canlı, gözleriniz ölü olmasın. Dudak makyajınızla aynı dozda göz makyajı yapın.

 

Sade Makyaj

 

 

Yaz için kozmetik alışverişi yaptığınızda dudaklarınız için  portakal, frambuaz gibi canlı renkli rujları tercih edin. Rujdan önce kullanmak için de mutlaka bir dudak nemlendiricisi edinin. Dudak nemlendiricisi, dudaklarınızın olduğundan daha parlak ve daha pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır.

Maalesef yaz makyajı kalıcı olmuyor bu yüzden dudak makyajınızı, dudak fırçasıyla yapmanızı tavsiye ederim. Dudak fırçası ile yapılan dudak makyajının kalıcılığı daha uzun olacaktır.

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır

Sade Makyaj

 

Kendimizde yaptığımız ufak değişikler olduğumuzdan çok daha bakımlı ve alımlı görünmemizi sağlayabilir. Bunların neler olduğunu merak ediyorsanız yazının devamını okumalısınız 🙂

 

Kaş Kalemi

 

Bu küçük değişim için ihtiyacınız olan ilk makyaj malzemesi kahverengi kaş kalemi  hepimizin kaşları yeterince sık değil ya da şekilsiz içinde boşluklar var 🙁 Kaşlarınızın doğal görünmesi için siyah kaşlara sahip olsanız koyu kahve kaş kalemi ile boyamalısınız yoksa makyajınız abartı olabilir.

Ruj

Pembe ya da şeftali tonlarında yoğun bir ruj tercih edin. Rujun renginin ve yapısının yoğun olması çok önemli çünkü yoğun renkte bir ruj dudaklarınızın çok daha dolgun görünmesini sağlayacaktır.

 

Maskara

Maskara yüzünüzün solgun ifadesinin bir anda değişmesini sağlayacaktır işe geç kaldığınızda ya da aniden evden çıkmanız gerektiğinde hatta güne başlarken maskara kullanmalısınız. Maybelline maskara da fiyat-kalite olarak uygun bulduğum ve tavsiye edebileceğim markalardan biri sizinde beğendiğiniz maskara varsa yorum bölümüne yazıp bilgilendirin lütfen 🙂

mac

Cildinizde lekeler varsa bunu kaliteli ve cildinize olabildiğince az zarar verebilecek kapatıcı ile kapatın. Benim cilt tipime en uygun ve kaliteli bulduğum marka M.A.C. fakat sizin cilt tipinize uygun olmayabilir. Kapatıcıyı almadan önce iyice araştırmalısınız.

Makyaj

 

Hangi makyajı yaparsanız yapın  makyajın etkileyici ve doğal görünmesini istiyorsanız cilt tipinize uygun kozmetik ürünlerini kullanmalısınız bunun içinde kozmetik alışverişine gitmeden önce cilt analizi yaptırmanız gerekiyor.

 

Göz Altı Morlukları için Doğal Maske

Gözlerimizin etrafındaki mor halkalar neden oluşur diye kendime sorduğumda bulduğum cevaplar sınırlı; stres, uykusuzluk, hormon bozukluğu ve yaşlanmak 🙂 Sanırım ilk üçü daha çok etkili çünkü sonuncusunu kabullenmek istemiyorum 😉

Göz altı morluğu için size doğal bir maske tarifi vereceğim, çeşitli markaların kremlerine bir dünya para ödemeyin çünkü göreceğiniz etki çok da değişmeyecek 🙂  Düzenli uyumak ve  sağlıklı beslenmek Continue reading “Göz Altı Morlukları için Doğal Maske”

Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Bakışlardaki güzelliği yakalamak gözlerden geçiyor. Yaptığınız makyaj yanlışsa gözlerinizin güzelliğini perdelenebilir bunu önlemek için gözlerinizde ilizyon yaratın ve açıklı koyulu makyaj yapın ki gözlerinizin büyüklüğü, gözler arasında ki aralığın dar ya da geniş olması düzenlensin. Ufak bir göz makyajı bile tüm yüzünüzün görüntüsünün değişmesini sağlayabilir. Makyajınızdaki ince detaylar yüzünüzün ufak kusurlarını örtmenizi kolaylaştırır ve daha etkileyici bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Hadi bakalım şu küçük detaylara 🙂 Continue reading “Göz Makyajı Nasıl Yapılır”