2016 Defacto Bayan Pantolon Modelleri

2016 Bayan pantolon modellerinde yüksek bel pantolon modellerine ağırlık veren Defcto, en yeni ve şık pantolon modelleri ile yeni yılda pek çok kişinin tercihi olmaya devam edecektir. Bayanlarda rahatlık için vazgeçilmez olan pantolonlar, aynı zamanda sade ve şık olmak isteyenlerin tercihine hitap etmektedir.

Yüksel Bel Pantolon Modelleri

Son yıllardaki düşük bel modasına karşın, yüksek bel pantolonları ile müşterilerinin karşısına çıkan Defacto’nun son derece şık tasarımlara imza attığı görülmektedir. Düğmeli detayların bulunduğu pantolon modellerinde yüksek bel önemli özellikler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda İspanyol paça pantolon modelleri de, klasik pantolon sevenlerin beğeneceği şekildedir.

Defacto Bayan Tayt Pantolon Modelleri

Bacak güzelliğine güvenen hanımların tercih etiği tayt pantolonlar, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, 2016 yılının da vazgeçilmezleri arasında yer alacağı benziyor. Yeşilin en şık tonlarının kullanıldığı Defacto bayan tayt pantolon modelleri, vücuda yapışan formu ile çekiciliği ön plana çıkaran modellerden biridir. Dar paça kapri pantolon modelleri de yeni sezonda tayt pantolon giymeyi tercih edenlerin ilgi göstereceği modellerden olmaktadır. Günlük pek çok ortamda giyilmesi uygun olan tayt pantolonlar her yaştan bayan için büyük rahatlık niteliği taşımaktadır. Hareket özgürlüğü tanımasından dolayı tayt pantolon her sezon bayanların vazgeçemediği trendlerden biridir. Düğme ve cep modelleri ile oldukça şık görünen tayt pantolonlar, üzerine tunik ya da modern bir bluz ile kombinlendiğinde günlük şıklık elde edilecektir.

Jean Taytlar Nasıl Kombinlenir?

Jean Taytlar Nasıl Kombinlenir?

Taytlar, son derece rahat ve şık giysilerdir. Normal şartlar altında, spor yaparken giyilmesi amacıyla üretilmiş olan bu giysi, şıklığı ve giyen kişiye hissettirdiği olumlu hisler nedeniyle çok tercih edilerek, kendine has bir moda yaratmıştır. Jean görünümlü taytlar da, bu şekilde ortaya çıkmıştır.

Jean Tayt ve Ayakkabı Kombini

Jean taytlar, yapılarının sağladığı kullanım kolaylığı ve sıklığının sayesinde, her mevsime uygun ayakkabılarla, gayet rahat kullanılabilir. Yazın gidilecek taytın altına, çok rahat bir sandalet giyilebilir ve hoş bir görüntü elde edilebilir. Kış mevsiminde ise, kısa boğazlı botlar, Jean taytın altında çok şık duracaktır. Mevsim geçişlerinde, Jean taytın renklerine uygun bir Converse ile kombinlenebilir.

oversized-kazak-nasil-giyilir

Jean Tayt ve Üst Giysi Kombinleri

Jean tayt, yapısı gereği bir tür felsefeye sahiptir. Bu yüzden, üstüne giyilecek kıyafetin, benzer bir havada olması gerekir. Örneğin, Jean taytınızı, dora bir bluzla giyemezsiniz. Tamamen spor olmasa da, çok frapan da olmamalı seçimleriniz. Sıcak havalarda, güzel bir badi ile tamamen bütünleşebilir taytınız. Ya da, rahat kesimli bir beyaz gömlek, Jean taytınız ile çok şık görünmenizi sağlayabilir. Soğuk havalarda, üzerine giyeceğiniz, ince örgülü bir kazak, Jean taytınızın felsefesine, son derece uygun bir seçenektir.

Jean Tayt ve Saç Kombinleri

Jean tayt, kombinlenmesi en kolay giysilerden olduğundan, giydiğinizde, saçınızı nasıl yapacağınız tamamen size bağlıdır. İsterseniz atkuyruğu bağlayabilir, isterseniz gevşek bir topuz yapabilirsiniz. Saçlarınızı, tamamen serbest de bırakabilirsiniz.

Yazlık Desenli Pantolonlar Nasıl Kombinlenir?

Yaz mevsiminin ruhu gereğince yazlık kıyafetlerin hepsi çok renkli ve desenli olmaktadır. Yazın her yerde canlı renkler, çiçekli, böcekli kıyafetler bulunmaktadır. Son yılların trendi olan rengârenk pantolonlar da yazın canlı havasının eseridir. Bu rengârenk ve capcanlı pantolonları doğru renkler ve parçalarla kombinlemek de zaman zaman problem olabilmektedir.

Yazlık Desenli Pantolonların Üstüne Ne Giyilir?

Yazlık desenli pantolonlar çok canlı renklerde ve bol çiçekli, böcekli olduğundan üzerine giyilecek gömlek veya tişörtün daha sade olmasına özen gösterilmelidir. Eğer pantolon tek renk, ancak çok canlı kırmızı, sarı, yeşil renklerindeyse üzerine bu renklerle tezat oluşturacak başka bir renk ya da rengârenk tişört ya da gömlek giyilebilir. Ama pantolonla aynı renk üst giymek her iki parçayı da yok edeceğinden aynı renk tercih edilmemelidir. Cicekli-Pantolon-Nasil-Kombinlenir-10Ancak pantolon birkaç renkten oluşuyorsa üstteki parça kesinlikle pantolonun içindeki renklerden herhangi birinin aynı tonu ya da sade beyaz, siyah olabilir. Bu sayede hem pantolon hem de gömlek, tişört ortaya çıkar. Pantolon renkli, desenli veya çiçekli ise üstteki parçanın beyaz ya da krem rengi olması yeterlidir. Böylelikle kıyafetteki tek star parça pantolon olur, gömlek ya da tişört dikkat çekmez. Tabi ki kombinde ayakkabı ve çanta uyumu da çok önemlidir.

Yazlık Desenli Pantolonlarla Ayakkabı, Çanta Kombini

Yazlık desenli pantolonların kendi ışığı kombin için yeterli olduğundan, kombinlerde başka bir parçanın parlamasına gerek yoktur. Bu sebeple renkli ve desenli pantolonlarla kullanılacak ayakkabı ve çantaların daha silik bir hava vermesi gerekir. Fazla renkli pantolonlarla kullanılacak ayakkabı ve çantaların ya ten rengi ya da pantolonun içindeki renklerden sadece biri olması doğrudur. Bu sayede tüm dikkatler pantolonda olur ve kıyafetteki parçalar birbiriyle yarışıp karmaşa oluşturmazlar.

 

Yüksek Bel Pantolon Modelleri

Yüksek Bel Pantolon Modelleri

Yüksek bel geri döndü. Ayaktayken çok sorun olmasa da, düşük bel pantolon ile oturup kalkarken sorun yaşayan herkes, bu durumdan son derece memnun.

Dar Paçalı Pantolon

Yüksek bel derken, dar paçalı modellerde, bu yükseklik biraz daha fazla olabiliyor. Bu özelliği, karın bölgesinde, karşılıklı iki sıra halinde düğmeli, matador pantolon denen modellerde görmek mümkün.

yeni-sezon-yuksek-bel-pantolonlar-1

Bol Paçalı Pantolon

Sezonun modasında, geniş paçalar bolca kullanılıyor. bel kısmı yüksek, bele tam oturan, kalça kısmında itibaren rahatlayan pantolonlar, genellikle ince kumaşlı rahat ve şık modeller. Pantolon etek denen bu modeller, pek çok farklı şekilde kombinleyerek kullanılabilir.

Denim Kumaşlı Pantolon

Yüksek bel, belki de en çok denim pantolonlarda işe yarıyor. Düşük belli denim pantolonlar için, şık görüntüsüne rağmen, kullanım kolaylığı sağlardı demek doğru olmaz. Ancak yüksek belli denim pantolonlar, giyen kişiye, şık bir görüntü ve hareket serbestliği sağlıyor. Bu sezon, yüksek bel, dar kesim ve diz kısımları yırtık denim pantolonlar, oldukça rağbet görüyor.

yüksek-bel-kot-pantolon-satın-al

Kemer

Yüksek bel kesimli pantolonların, genellikle bel kısımları, düğmeler veya bağlanan kuşaklar gibi işlevsel detaylarla süslenmiş olabilir. Vücut yapınız uygunsa, bel ve kalça kısmı tamamen oturan bir yüksek bel bir model giyiyorsanız ve pantolonun bu kısmında kendinden gelen bir detay yoksa, çok ince olmayan bir kemer ile kullanmanız daha iyi olabilir.

Dar Paça Pantolon Modelleri

Dar paça pantolonun rahat oluşu, kolay kombine edilmesi, boyu daha uzun göstermesi ve tüm hatları toparlayıcı özellikte olması nedeniyle çokça rağbet görmektedir. Seçeneği bol olan bu pantolonlar arasından, vücudunuza uyan modelleri çok iyi bilmeniz gerekmektedir.

Dar Paça Pantolon Giymenin İncelikleri

Dar paça pantolonlarınızın boyunu doğru bir şekilde ayarlamazsanız en güzel modeli bile sıradanlaştırırsınız.

Bacak boyu kısa bayanlar daha da kısa görünmemek için dar ve düşük bel pantolon giymekten kaçınmalıdırlar. Bacakları kalın olanlar, dar pantolonlarını yüksek topuklu ayakkabı ile kombinleyerek kalın olan bacak görünümlerini azaltabilirler. Geniş basenli bayanlar, kalça bölgesi koyu ve düz olan modelleri seçtikleri vakit fazla kiloları az da olsa gizlemeyi başarabilirler.

capture-20150529-154334

Dar Paça Pantolon Modelleri

Dar paça pantolonlar taşlanmış kot, paçası düğmeli- fermuarlı ya da yırtmaçlı, tayt görünümlü, desenli, önü düğmeli ya da fermuarlı, yırtık, düşük ya da yüksek bel gibi modellerden oluşur. Pantolonlar kot, kumaş, kanvas ve keten gibi kumaşların her renginden üretilmektedir. Dar paça pantolonlar, giyenlerin rahatsız olmaması açısından genellikle esnek özellikli kumaşlardan üretilir.

Dar Paça Pantolon Kombinleri

Kısa ve dar paça pantolonlar bilekten bağlamalı, platform taban ya da topuklu ayakkabı ile kombin edilirse daha şık görünür. Spor ayakkabı ile giyeceğiniz zaman pantolonun paçasını katlayabilirsiniz.

Önü arkasından uzun olan bluzlar ve hafif salaş özellikli tişört ya da trikolar dar paça pantolonlara çok yakışır. Boyunuzu kısa göstermemesi için tunikleri kesinlikle fazla uzun tutmamalısınız.

Şık kumaşlardan üretilen pantolonları topuklu ayakkabı ile kombinleyerek özel gecelere gitmek artık yadırganan bir durum olmaktan çoktan çıkmıştır.