2016 Sezonu Tesettür Modası

Geçmiş zamanlarda giyim konusunda oldukça zorlanan ve fazla çeşide sahip olmadığından yakınan bayanlar son zamanlarda açılan ve iddialı olan giyim markaları ile rahata ermişlerdir. Tesettür giyim modasının da gündemde olduğu ve kendileri rahat hissettikleri kıyafetle şık ve modaya uygun giyinebilme hakkında kavuşan bayanlar için de 2016 sezonu trendleri oldukça dikkat çekici ve şık olacaktır.

2016 Sezonu Eşarp Trendleri

Tesettür giyimin en önemli parçası olan eşarplar için 2016 senesinde pek çok farklı alternatifler olacaktır. Genel olarak tüm tesettürlü bayanların tercihi şal eşarpların yine gündemde olacağı yeni sezonda, kare kesim eşarplarda gündeme gelecek ve tesettürlü bayanlar tarafından beğenilerek kullanılacaktır.

2016 sezonu için tercih edilecek eşarp renkleri ise geçtiğimiz yılların aksine daha renkli bir görüntüye sahip olacaktır. Kendiliğinden desenli eşarpların da sıklıkla görüneceği yeni sezon eşarp konusunda pek çok farklı seçeneği beraberinde getireceğe benzemektedir.

2016 Sezonu Abiye Trendleri

Daha feminen kesimlerin yer alacağı 2016 sezonunda abiye modellerde en sık karşımıza çıkacak renk yine her sezon olduğu gibi siyahtır. Saten kumaşların ağırlıklı olarak kullanıldığı tesettür abiyelerde, siyah dışında önceki sezonlara nazaran daha net ve keskin renkler de karşımıza çıkacaktır.

2016 sezonunda abiye giyimlerde en fazla öne çıkacak renkler siyah, saks mavisi, pembe, fuşya, kırmızı ve tonları olarak dikkat çeken bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Bunlarla beraber tesettür giyimin vazgeçilmez renkleri olan vizon, kahverengi ve gri tonları da 2016 sezonunun kullanılacak renkleri arasındadır.

2016 Kış Tesettür Modası Pardösü, Trençkot ve Kap Modelleri

Şık ve trend gözükmenin önemini anlamaya başlayan tesettürlü bayanlar sayesinde moda bir adım daha ileri gitmiş ve artık tesettür giyime ait her türlü kıyafette yeni akımlar oluşmaya başlamıştır. Özellikle kış aylarının gelmesi ile yeniden vitrinlere çıkan pardösü, trençkot ve kaplara ait de pek çok örnek bulunmaktadır.

2016 Kış Tesettür Modası Trençkot ve Kap Modelleri

2016 kış modasında yer alan trençkot ve kap modellerinde en dikkat çeken modeller spor kesimlerden oluşan modellerdir. Özellikle rahatlığın ön planda tutulduğu trençkot ve kaplarda, düz renkler ve düz modeller ağırlıklı olarak yer almakta, bu düz renkler ve düz modeller metal aksesuarlar ile tamamlanmaktadır. Renk tercihlerinin genel olarak kahve tonları, vizon rengi ve siyah gibi mevsim renkleri olması da kullanım kolaylığı sağlaması açısından trençkot ve kapların tercih edilmesini arttırıyor gibi gözükmektedir.

2016 Kış Tesettür Modası Ferace ve Pardösü Modelleri

2016 kış modasına ait ferace ve pardösü modellerinde ise daha ağır ve daha desenli modeller yer almaktadır. Özellikle pardösülerde ağırlıklı olarak kullanılacak kaşe ve kadife kumaşlarda zigzag desenler ve Osmanlı motifleri tercih edilecektir.

Ferace modelleri ise pardösüler gibi ağır olan kaşe ve kadife kumaşların yanı sıra, daha hafif kumaşlarda da vitrinlerde yer alacak ve ağırlıklı olarak Osmanlı motifleri ve vav harf desenleri kullanılacaktır.

2016 Kış Ayları Tesettür Modası

Yılbaşının yaklaşması ile yeni sezona ait ipuçları yerini somut delillere bırakmaya başlamış, vitrinlerde 2016 kış modasına ait ürünler dikkatleri çekmiştir. Özellikle son yıllarda başlı başına bir sektör haline gelen ve kendine has moda akımları oluşmaya başlayan tesettür giyimleri de 2016 kış modasına ait ürünleri piyasaya çıkarmıştır.

2016 Kış Ayları Tesettür Modası Trend Renkler

Tesettür modasında kış aylarına ait modellerde en çok dikkat çeken şeylerden biri vizon rengi ve siyahın beraber kombinlenmesi ve bunun meydana getirdiği mükemmel uyumdur. Her ikisi de ayrı ayrı kış rengi olarak kullanılan vizon ve siyah beraber kullanıldığında da oldukça şık ve dikkat çekici olmak mümkün olmakta ve 2016 kışı içerisinde çok sık karşımıza çıkacak gibi gözükmektedir.

Vizon rengi ve siyahın birbirine uyumunun yanı sıra, bu kış siyahı kırmızı ile birlikte de oldukça farklı kombinlerde şık şekillerde göreceğiz. Özellikle kırmızı ve siyah bir arada ekose modellerde karşımıza çıkacak ve monttan kabana, gömlekten eteğe kadar pek çok farklı giyim parçasında dolaplarımızda yerlerini alacaktır.

2016 Kış Ayları Tesettür Modası Trend Tarzlar

Dönem dönem moda olan maskülen tarzlar yerini 2016 kış tesettür modasında feminen tarzlara bırakacaktır. Özellikle siyah ve beyazın birlikte kullanılarak yaratıldığı bu feminen tarz, keskin ve net duruş sağlayan detaylı kalıpları ile karşımıza çıkacaktır. En gözde desenler arasında yer alan kazayağı desenlerinin yine revaçta olacağı 2016 kış aylarında bu deseni tesettür kabanlarında ve montlarda sıklıkla bir arada göreceğiz.

En Çok Tercih Edilen Tesettür Yelek Modelleri

Geçmişten günümüze gelişmesini sürdüren giyim sektörü, kapalı yani tesettür giyinen bayanlar içinde varlığını hissettirmeye başladı. Eski dönemlerde, genellikle açık giyimli olanlara daha fazla üretim sağlanırken, yeni dönemde, tesettürlü bayanlara da ciddi seviyede kıyafet üretimi sağlanmaktadır.

Bunun sebebi ise; tesettürlü bayanlarında kendilerine baktığının ve güzel giyinmeye haklarının olduğunun artık anlaşılmış olmasıdır. Baktığınız zaman, birbirinden güzel kıyafetler ve özellikle tesettüre uygun hale getirilen kıyafetlerin rağbet gördüğünü anlayabiliriz. Bunların temelinde ise, tesettür yelek modelleri bulunmaktadır. Yazları serin ve kapalı, kışları ise, sıcak ve kapalı olmasının vermiş olduğu hissiyatla birlikte, en çok tercih edilen tesettür yelek modelleri, günümüzde satış rekorları kırmaktadır.

Tesettür yelek modellerinde karşımıza çıkan ilk tasarım, bayanların ilgi çekmesini istemedikleri bölgelerinin kapatılıyor olmasıdır. Bununla birlikte, kötü niyetli insanlara malzeme verilmeyip, hem gönül rahatlığıyla giyinip, hem de sağlam bir tasarım ortaya koyabilmektedirler. Ayrıca, önünüzü kapatmanız için ip veya kemer yardımı ve bununla birlikte, başınızı daha iyi kapatabilmeniz için kapşon seçenekleri de yerini almaktadır.

Sitemizde, bu bilgilerin yanı sıra, işinize yarayacak daha fazla bilgiye erişebilir, yılın modasından, en çok tercih edilen ürünlere ve ihtiyacınızı nasıl gidereceğinize kadar tüm bilgilere erişebilirsiniz. Aklınıza bulunan tüm soruların cevaplarını tek kalemde almak ve sorunsuz bir alışveriş yapmadan önce ön bilgi toplamak için, hemen araştırmaya koyulabilir, en çok tercih edilen tesettür yelek modellerine göz atabilirsiniz.

Daha fazla model için sitemizi ziyaret edebilirsiniz: http://www.yelekmodelleri.org/en-cok-tercih-edilen-tesettur-yelek-modelleri/

Büyük Beden Tesettür Elbiseler

Büyük Beden Tesettür Elbiseler

İslamiyet’in emri olan örtünmenin çerçevesi belirlenmiş ve bildirilmiştir. Vücut hatları belli olmamalı. El, yüz ve ayaklar haricinde vücudun gizlenmesi gerektiği bilinmektedir.

Özgür iradesi ile dinini yaşamak isteyen bayanlar artık yalnız değil. Son yıllarda tesettür giyim tasarımı yapan markaların çoğalması seçenekleri çoğalttı.

Mesleki Kariyer ve Tesettür

Okul ya da iş yaşamında tesettürlü bayanlara artık alışıldı. Bulunulan görevin vizyonuna yakışan bir görünümde olmak, iş dünyasındaki rekabet ortamı ile baş edebilmede ve mesleki verimliliği arttırmakta önemlidir. İyi bir imajın beyne ilettiği ilk izlenimler olumlu yönde olmaktadır. İş başvurusunda bulunan bir birey ilk kıyafeti ile karşılanır. Kurumsal imaj ise iş yaşamına çok kritik bir kavramdır. İnsanlar dış görünüşten etkilenirler. Bu doğal ve kaçınılmaz bir gerçektir. Gerek kişisel, gerek kurumsal ilerlemede imajın bu kadar önemli olduğu gerçeği büyük beden ve tesettür giyim tasarımı ihtiyacını ortaya koymaktadır.

Bordo-Yazlık-Büyük-Beden-Tesettür-Elbise-Modelleri

Büyük Beden Tesettür Giyim Seçenekleri

Tesettür giyimin en çok tercih edilen modelleri kuşkusuz ki elbiselerdir. Son yıllarda tesettür giyime hizmet veren markalar klasik çizgilerin dışına çıkarak özel tasarımlar yaptılar. Tesettürlü ve büyük beden bayanlara verilen bu hizmet iş yaşamında haksız rekabete ve damgalanmaya karşı atılmış büyük bir adımdır.

Küremizde Herkese Yer Olmalı

Bayan olmak, dinini yaşamak istemek, büyük beden olmak dünyayı dar etmemeli. Moda dünyasının bu alanda attığı adımlar insan hakları adına büyük bir hizmettir. Yararlanmayı engelleyen zihinlerdeki ön yargılar kaldırılmalı.