2016 Kış Tulum Modelleri

2016 Kış Tulum Modelleri

Kadın, erkek herkesin hayatının bir döneminde giydiği tulumlar yaz, kış her sezon kullanılabilmektedir. Her mevsim için farklı model, desen ve kumaşlardan tasarlanan tulumlar, hem şık hem de rahat giyimi tercih edenler için ideal bir seçimdir. Tulumlar iş kıyafetinden çok sokak giyimi için uygun olduğundan, modeller genellikle spor ağırlıklıdır. Soğuk havalarda giyilen tulumlar kalın ve sık dokunmuş kumaşlardan üretilmekteyken, sıcak havalar için olan tulumlar daha ince, uçuşan kumaşlardandır.

En Trend Kış Tulum Modelleri

2016 kışının tulum modelleri; genel olarak spor kesimli, yuvarlak formlu tasarlanmıştır. Paça kesimleri boru biçimli ve altları dantel desenli olan tulumlar yeni yılın modasını yansıtmaktadır. 2016 kışı için hazırlanan tulumlarda soğuk kış günleri ve gecelerine özel kadife ve pamuklu kalın kumaşlar kullanılmaktadır. Ancak soğuk havalardan korunurken şıklık da unutulmamış ve tulumlar taş, boncuk ve dantel işlemelerle süslenmiştir.

puantiyeli_uzun_overalls_tulum_mango

2016 kışlık tulumlarda keskin çizgiler, geometrik şekiller ve büyük çiçekli desenler ön plandayken, sadelikten yana olanlar için tek renk tulumlar da mevcuttur.

Kışlık Tulum Seçme

Tüm kışlık kıyafetlerde olduğu gibi tulumlarda da kalın ve ısıtan kumaşlar kullanılmaktadır. Bu sebeple kışlık tulumlar da, vücudun formuna göre seçilmezlerse kişiyi olduğundan daha kalın gösterebilir. Tulumların vücuda tam oturan, özellikle beli tam olarak saran modellerinin seçilmesi çok önemlidir. Tulumlardaki bel lastiği bölümünün bele tam oturmaması durumunda, kişinin beli daha kalın görüneceğinden bel, kalça ve basen kıvrımları belli olmaz ve çekicilikten uzak bir görüntü oluşabilir.

 

 

2015 Kış Modası Tulum Modelleri

2015 Kış Modası Tulum Modelleri

Tulum tek parça kıyafetler arasında kombinlemesi ve kullanımı kolay olan parçalardandır. Genel olarak yaz aylarında görmeye alışık olduğunuz tulumları aslında kış aylarında da kullanabilirsiniz. Kış aylarına özel olarak tasarlanmış tulumlar uzun kollu ve doğal olarak daha sıcak tutma özelliğine sahip kıyafetlerdir ama yazın kullandığınız tulumları da ceketler, hırkalar gibi kışlık parçalar ile kombinleyerek kullanabilirsiniz. Böylelikle kış aylarının rutin renk tonlarından sıyrılarak; tulumunuza farklı bir yorum katabilirsiniz.

dd

Sade Tulum Modelleri

Tek renk olarak ve aksesuar süslemesiz tulumlar kendi seçeceğiniz aksesuarda sizi kısıtlamayacağı için iyi bir alternatiftir. Kumaş bakımından çok günlük kumaşlar tercih etmezseniz; bu tulumları gece davetlerinde de kullanabilirsiniz. Bunun için aksesuarlarla hareketlendirmek ve topuklu ayakkabılarla kombinlemek yeterli olacaktır. Soğuk kış günlerinde ceketlerle de kombinleyerek iş yerinizde de kullanabilirsiniz.

Abiye Tulum Modelleri

Abiye tulumlar özel günler için elbiseye karşı kullanılacak iyi bir alternatiftir. Herkesin tercihi elbiseden yana olurken siz farklılık yaratabilirsiniz. Dantellerle, ışıltı kumaşlarla tasarlanmış ve altın, gümüş gibi süslemelerle bezenmiş tulumları her türlü davette tercih edebilirsiniz.

ddd

Ceketli Tulum Modelleri

Üst kısmı ceket giyilmiş gibi görünen tulumlar 2015 kış aylarında sıkça kullanılacak oldukça yeni bir model denebilir. Ceket pantolon ikilisi gibi bir görünüm katan bu tulumları özellikle iş yerinizde ve toplantılarda tercih edebilirsiniz. Diğer tulum modellerine göre daha ciddiyet ifade ettikleri için bu ortamlara uygun olacaktır. Dilerseniz üstteki ceket kısmının kesimine göre kemerle hareketlendirebilirsiniz.

Çeşitli Tulum Modelleri

2015 kış aylarında sıkça göreceğimiz desenlerden birisi yine leopar olacak. Tulumlarda da sıkça karşımıza çıkacak. Klasik kesim ve uzun kollu olarak tasarlanan bu tulumları çeşitli birçok ortamda tercih edebilirsiniz. Kış aylarının diğer bir alternatifi bolerolar ile beraber satılan tulumlar olacak.

 

Tulum Kombinleri

Tulum İle Alışılmışın Dışına Yolculuk
Tek parça oluşu nedeniyle tulumları kombinlemeniz çok kolaydır.Bu nedenle bir çok bayan dolabında tuluma yer veriyor.Kimi moda tasarımcıları,artık demode olduğunu söylese de,yaz kış muhteşem tulumları vitrinlerde görüyoruz.Sort tulumlar ya da uzun,sade ya da desenli bir çok seçeneğiniz olduğunu unutmayın.

tulum kombinleri
Tulum Nasıl Giyilir? Neyle Kombine Edilmelidir?
-Tulum modellerini kombine ederken özel gün için yoksa günlük mü kullanacağınız çok mühim. Günlük için kullanmayı tercih ettiğiniz tulum modelleri hem uzun hem de kısa tulum modelleri olabilir. Genellikle özel davetler için uzun tulum modelleri tercih edilmelidir.
– Tulum hakkında risk almak istemiyorsanız,siyah basic tulum ile başlayabilirsiniz. Siyah basic bir tulumun hemen her ortama yakışacağını unutmayın. Siyah tulumları altın sarısı ya da gümüş rengi takı ve aksesuarlarla tamamlayın. Gece çıkıyorsanız metalik renklerde ayakkabı ya da sandaletler de kullanabilirsiniz. Siyah tulumunuzu günlük giyimde şık stilettolar ve şık takılarla tamamlamayı unutmayın.
– Tulum ile ofise gitmeye ne dersiniz? İş hayatınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.Bunun için drapeli ve pileli tulumları tercih edin. Drape ve pilelerden dolayı takım elbise havası veren bu şık tulumların sade renklerde olmasına dikkat edin.
– Tulum giymeyi ilk defa deniyor ve alışmak istiyorsanız,üzerinize hırka ya da ceket alarak da muhteşem kombinler yaratabilirsiniz.Ayrıca bu kombin soğuk havalarda kullanıma da son derece elverişlidir.
– Tulum giydiğinizde,çarpraz çantalar tercih edin.Bu adeta bir kemer görevi görerek,vücudunuzun daha biçimli görünmesini sağlar.
– Dekolteli bluzları sadece gece değil,günlük hayatta da kullanmak istiyorsanız,içine şifon gömlek ya da bluzlar giyebilirsiniz.
Tulum Hangi Vücut Tipleri İçindir? Kimler Giyebilir?
Tulum uzun boylu bayanlar için biçilmiş bir kaftan olsa da,kısa boylu bayanlar giyemez diye bir kural yok.Bunun için birkaç püf noktaya değinmek gerekiyor.
– Eğer uzun boyluysanız, bol paça tulumlar üzerinizde mükemmel duracaktır. Ayrıca desenli modelleri çekinmeden giyebilirsiniz, çünkü vücudunuz bu duruşu kaldırabilir.
– Eğer kısa boyluysanız, kısa paçalı tulumları tercih etmelisiniz. Bunun yanında siyah uzun paça bir tulumu, topuklu ayakkabı ile kombinlerseniz, daha uzun görünmenizi sağlayacaktır. Bol modellerden kaçının.