Makyaj

Makyaj

Bir kadının bakımlı ve güzel görülmesi için 2 unsur mevcuttur. Bunlardan bir tanesi günlük ve haftalık cilt bakımlarının yapılması, diğeri ise; doğru makyaj yapımıdır.

Cilt bakımının en önemli aşaması cilt temizliğidir. Her gece cildi, makyaj ve günlük kirden arındırmak şarttır. Ayrıca hafta 1 ya da 2 kere yapılacak olan peeling de büyük önem arz etmektedir. Cilt bakımınızı düzenli olarak yapmadığınız da, mükemmel bir makyaj elde etmeniz mümkün olmayacaktır.

akmayan-makyaj

Doğru makyaj, kişinin yaşına, bulunduğu ortama ve cildine uygun olarak yapılan makyajdır. Makyaj, 3 ana kategoride sınıflandırılabilir. Bunlar, cilt tonunu homojenleştirme, göz makyajı ve dudak makyajıdır. Cildin, pürüzsüz bir görünümde olması için; fondöten ve pudra kullanılmaktadır. Kullanacağınız fondöten, pudranızdan ve cildinizden bir ton koyu olmalıdır. Böylelikle, cildinizde bulunan cilt sorunlarını kapatabilirsiniz. Pudra ise; cildinizle aynı tonda olmalıdır. Fondöten ve pudra uygulaması için pek çok aparat bulunsa da, en güzel sonucu fırça ile alırsınız. Fondöten ve pudralarınız için ayrı fırçalar kullanmaya ve bu fırçaları düzenli olarak temizlemeniz oldukça önemlidir. Aksi takdirde sivilce ve siyah nokta sorunu ile karşı karşıya kalmanız kaçınılmazdır.

Göz makyajı için; mutlaka bulunacağınız ortama göre bir makyaj tercih etmeli ve kullanacağınız makyaj malzemelerinin kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Dudak makyajına gelindiğinde ise; tüm makyajınızla uyumlu olması önemlidir. Siyah gölgeli göz makyajı yapacaksanız, dudak makyajınızın hafif olmasına dikkat etmelisiniz. Hem göz, hem de dudakların ön plana çıkması, hoş olmayan bir görünüme neden olacak ve fazla göz yoracaktır. Ayrıca; dudaklarınız kalınsa, parlatıcı formundaki rujlardan uzak dururken, ince dudaklara sahipseniz, rujlarınızı simli ya da parlatıcı özellikli seçmelisiniz ki dudaklarınız daha dolgun ve dikkat çekici dursun.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir