Pardesü Modelleri

Pardesü denilince aklımıza ilk gelen mevsim kıştır. Fakat bu düşünce aslında çok da doğru değildir. Yaz aylarında özellikle tesettürlü bayanlar tarafından tercih edilen pardesü modelleri, pardesünün mevsimi olmadığının da bir kanıtıdır.

 

Pınar Şems Pardesü

 

Özellikle sonbahar ve kış aylarıyla beraber, havaların soğuması ile vücudumuzu soğuktan koruyacak giysilere yöneliriz. Bu giysilerin başında da hem bay hem de bayan için en iyi soğuk hava giysisi olan pardesü gelir. Soğuk hava şartlarının dışında, şıklık aradığımız için de pardesüyü tercih edebiliriz.

 

 

Uzun yıllar önce pardesülar kalın ve ağır kumaşlardan yapılırdı. Buradaki amaç, insanların soğuktan korunması için alınan önlemin arttırılmasıydı. Günümüzde ise gelişen teknoloji sayesinde, hafif ama soğuğa dayanıklı kumaş üretimiyle beraber artık, pardesü modelleri hem rahat hem de şık olabiliyor. Bunun sonucu olarak insanlar, pardesü modellerine çok daha rağbet gösteriyor. Havaların soğumasıyla birlikte pardesü modelleri sezonu da açılıyor. Bu sezon, yine gözde renklerin kullanıldığı pardesü modelleri, giyim zevkine düşkün alıcılara göre şekilleniyor. Özellikle şıklığa ve rahatlığa önem veren kişileri hedef kitlesi seçen üreticiler, pardesü modellerinin buna göre tasarlanmasını sağlıyor. Soğuk havalarda hem şıklığınıza güvenmek hem de üşümek istemiyorsanız, siz de bir pardesü modeli denemelisiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir