Parıltılı Gece Çantası Modelleri

Parıltılı Gece Çantası Modelleri

İlk kez kullanılmaya başlandığı zamanlarda daha çok abiye kıyafetleri tamamlamak için tercih edilen bu çantalar şimdi ise günlük yaşama daha uygun üretilerek spor çantalar olarak kullanılmaya başlandı.

Gece Çantası (Clutch)  Nedir?

Gece çantası elde taşınan ve sapsız küçük çanta modelinin adıdır. Bazılarının küçük sapları olabilir.

1

Nerelerde Kullanılabilir?

Eskiden sadece özel davetlerde kullanılsa da şimdiler de günlük yaşamın da bir parçası haline gelmişlerdir. Çok büyük çantalardan hoşlanmayan bayanlar için çok idealdir. Küçük ve zariftir, taşıması da kolaydır.  Ama eğer çantanız da çok fazla ıvır zıvır taşımıyorsanız kullanabilirsiniz çünkü boyutları fazla büyük değildir.  Özellikle yaz aylarında canlı renkler de kıyafetler ile olduğundan daha şık duracaktır. Kış mevsiminde ise koyu renkli kıyafetlere uygun clutch çanta bulmak oldukça kolaydır. Ancak elde taşındığından dolayı yağmur, kar gibi kötü hava koşullarına elverişli değildir.

Nasıl Kombinlenebilir?

Kombinleme konusunda dikkat edilmesi gereken o kadar önemli nokta yoktur. Dikkat edilmesi gereken tek şey çantanın kombin ile olan uyumudur. Yani şık bir clutch çanta ile spor bir kombini tamamlayamazsınız. Spor bir kombin ile spor bir clutch çantayı, şık bir kombin ile ise daha şık bir clutch çantayı kombinlemelisiniz.  Örnek olarak sade bir bluz ve ya tişört ile bir kot pantolonu tamamlayacağınız kombini gösterebiliriz.  Ayrıca clutch çantalar etekler ile de kombinlenebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir