Rahatlığın Tarzı; Bohem

Rahatlığın Tarzı; Bohem

Bohem; elbise tasası olmayan pahalı giyinmekten çok rahat ve salaş olmayı seven kadınların tarzıdır. 60’lı ve 70’li yılların yaşam şeklidir. Bohem kelimesi çingenelerden gelmektedir. Çingeneler gibi özgür ve gezgin insanların benimsediği bir şekildir.

gzg

Bohem Tarzında Öne Çıkan Detaylar

  • Elbiseler; bu tarzda çok dikkat çekiyor. Uzun elbiseler, çiçek ve etnik desenler, kat kat ilgi çeken çingene etekleri, salaş kıyafetler kısaca rahat olan her şey bohem tarzını yansıtmaktadır.
  • Püskül; bohem tarzının en temel ve en çok kullanılan en önemli parçasıdır. Botlardan elbiselere, takılara çantalara, ceketlere kadar kullanılan bir stildir.
  • Ayakkabılarda da süet botlar, tahta topuklar, kafes sandaletler en sık kullanılanlar arasında yer almaktadır. Genellikle kahve, taba ve bej renkleri tercih edilmektedir. Kovboy botları da bu stilde önemli parçalardandır.
  • Şapkalar ve takılarda bu stilin vazgeçilmezleridir. Saç bantları, tesbih şeklinde kolyeler, büyük hasır şapkalar, kuş tüyleri, çerçeveli gözlükler de bohem tarzını tamamlayan parçalardır.

Bohem tarzı son yıllarda ortaya yeniden çıkmıştır. Rahatlığın yanı sıra ruh hali olarak da kabul edilebilir. Çoğu bayan bu tarzı eski püskü düşünüp bu parçaları kullanmak istemese de, çoğu da bu durumu abartıya kaçırıp kötü ve rüküş bir görünüme girebiliyorlar. Bohem tarzını kendi kendinize de yaratabilirsiniz. Çeşitliliğe gerek duymadan ucuza alacağınız bu değerli parçalarla kullanabilirsiniz.

Bohem Tarzı Kombinler

  • Yüksek bel bol paça bir pantolonla üzerine etnik işlemeli tunikle ve iri çerçeveli gözlükle bu tarzı yansıtmış olacaksınız.
  • Yarı püsküllü bir etekle üzerinde salaş sade bir tişört ve uzun tunik tarzı ceketle kafanızda hasır şapkanızla farklı bir tarzınız olacaktır.
  • Haki renkte kemerli bir elbise altına taba rengi püsküllü bot ve saçınızda desenli saç bandınızla bohem tarzında olacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir