Saten Elbise Modelleri

Saten Elbise Modelleri

Saten elbiseler, özellikle abiye tarzı elbiselerde en çok kullanılmakta olan kumaş türlerinden bir tanesidir. Kullanılmakta olduğu kıyafetleri, günlük hayatın sadeliğinden çıkararak öze bir güne uygun hale getirebilmektedir.

Saten elbise kullanacak kişilerin dikkat etmeleri gereken nokta, vücutlarının kusursuz olmasıdır. Vücuttaki tüm kusurları ortaya koyabilecek bu kumaşa sahip elbiseleri, vücudunuzda fazlalıklarınız ya da selülit gibi problemleriniz varsa kullanmamalısınız. Aksi halde, beğenmediğiniz noktaları, gözler önüne sererek hoş olmayan bir görünüme neden olabilirsiniz.

ygs0 ygs1

Streç Saten Elbiseler

Özellikle streç elbiseler, düzgün fiziğe sahip kadınları, adeta bir tanrıça moduna büründürebilir. Siyah ve lacivert gibi renkler ile hem çekici hem de zarif bir görünüme sahip olmanız mümkün.  Daha dikkat çekici olmak istiyorsanız; kırmızı ya da mor gibi renkleri tercih etmeniz mümkün. Kombini tamamlamak için; çok daha sönük olan parçaları tercih etmelisiniz. Çantanız, mümkün oldukça küçük olmalı. Ayrıca; demir, altın gibi ayrılardan uzak durmalısınız. Saten parçalar, yeteri kadar hareketli ve gösterişli parçalardır. Gereksiz aksesuarlar ile göz yorarsanız, satenin gösterişini yok edeceğiniz gibi göz yorucu bir hale de bürünürsün. Ayakkabı seçiminde ise; klasiklikten hoşlanıyorsanız stillettolar oldukça doğru bir seçim olacaktır. Alternatif olarak da, bilekten kulplu ince topuklu ayakkabılar kullanabilirsiniz.

Uzun Saten Elbiseler

Uzun saten elbiseler, daha da gösterişli görünmenize neden olan parçalardandır. Çok genç yaşlardaki kişilerin tercih etmemesi daha doğru olacaktır. Uzun saten elbiselerin etek kısımlarının geniş olması, daha hoş bir görünüme ulaşılmasını sağlamaktadır. Straplez modeller sıkça tercih ediliyor olsa da, fazla küçük ya da fazla büyük göğüslü kadınların uzak durması şarttır. Bu model elbiselerle, ucu sivri ayakkabılar ve portföy çantalar, oldukça uyumlu bir görüntü ortaya koyacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir