Şifon Gömlek Nasıl Kombinlenir?

Genellikle geceliklerde kullanılan saten kumaş, elbiseler veya erkek takım elbiselerinde astar olarak da kullanılır. Çarşaf olarak da kullanılan bu kumaş türü çoğu bayan tarafından ilgi görür. Abiye ve gömleklerde de sıklıkla kullanılır. Günlük hayat içerisinde az rastlanan saten gömlekler, özel davetler için ayrılan giyim parçalarının arasında yer alıyor. Fakat son zamanlarda ofis içerisinde de tercih ediliyor.

Saten gömlek, kumaşının dokusundan dolayı her kıyafeti özenli ve çekici gösterir. Özel davet ve düğünlerde sıklıkla tercih edilen saten gömlek, bayanlar için şıklığın bir parçasıdır. Düz, parlak ve kaygan bir dokuya sahip olan saten gömlekler zengin gösterir.

10

Saten gömlek aldığınızda dikkat etmeniz gereken ilk konu, nasıl uzun süre muhafaza edeceğinizdir. Saten gömleklerinizin yıpranmaması için nasıl yıkadığınız ve ütülediğiniz önemli bir ayrıntıdır. Saten gömleğinizi uzun süre ilk aldığınız günkü görüntüsü ile kullanmak istiyorsanız, ılık suda elde yıkamalı, buna vakit bulamıyorsanız da kuru temizlemeye vermelisiniz. Ütülerken çok sık rastlanan sorunlardan biri satenin ütüye yapışmasıdır. Bunu önlemek için ütüyü çok ısıtmadan, bol buhar ile ütüleme yapmalısınız. Ütü yaparken saten gömleğinizin üzerine bir tülbent örtmekte kazaları önleyici yöntemdir. Eğer saten gömleklerinizi kuru temizlemeye verirseniz ütü işinden de kurtulmuş olursunuz.

Saten Gömlek Nasıl Kombinlenir?

Klasik şıklığı seven bir bayansanız, dolabınızda birkaç farklı modelde saten gömlek bulundurmalısınız. Özel gecelerde göz kamaştıran bir şıklığa sahip olmanıza yardımcı olan saten gömlek ve bluzlar, etek ve pantolonlar ile şık bir uyum sağlıyor. Saten gömlek ile kombin oluştururken dikkat etmeniz gereken nokta uyumu yakalamanız. Parlak saten gömlekleri daha mat tonlarda kalem etek veya kumaş pantolon ile kombin etmelisiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir