Sonbahar Modası ve Topuklu Çizmeler

Sonbahar Modası ve Topuklu Çizmeler

2014 sonbahar modası en şık kıyafetleri sizlerle buluşturmaya kararlı gibi görünüyor. Hem şıklığı hem rahatlığı sunduğu gibi göz alıcı kıyafetlerle ortamdaki bütün bakışları üzerine çekmeniz için özel olarak hazırlanmış. Kıyafetlerin mükemmeliyetini ayakkabılarla tamamlayan 2014 sonbahar modası şimdide klasik giyinmeyi seven bayanlara en şık topuklu çizme modellerini kombinlerde kullanma şansı sunuyor.

Bilindiği gibi çizmeler çok uzun yıllardır sonbahar kış modalarını süslemektedir. Diz altı, diz hizası ve diz boyu olarak isimlenen çizmeler 2014 sonbahar modasında da en sık kullanılan parçalardandır.

siyah-topuklu-uzun-çizme-modeli

Diz Altı Topuklu Çizmeler

                Bu çizmeler daha çok pantolon üzerine giyilmektedir. Hem boyu uzun göstermek hem de şıklık katmak için idealdirler. Pantolonla beraber kullandığınız bu çizmelerin diğer bir tamamlayıcısı kesinlikle kemer üstü kazaklar olacaktır. Trençkot kullandığınızda bile altında şıklığınıza şıklık katacak bir çizme olarak göze çarpar. Topuklu olması ayrı bir hava vereceğinden ekstra takılara ihtiyaç duymazsınız.

Diz Hizasındaki Topuklu Çizmeler

Bu çizmeler hem etekler hem de pantolonlar için idealdir. Pantolonla kullanıldığın da pantolonun üzerinde sizi tüm soğuklara karşı korurlar. Çizmelerin uzunluğu diz de olduğundan kazak boyları kemer hizasından daha uzun olabilmektedir. Topuklu olduğu için çok spor olmayan, tarz olarak klasik bir kazak seçmeniz önerilmektedir.

Diz hizasındaki çizmelerinizi elbise ile de kullanabilirsiniz. Bu durumda etek boyu çizmeyi kapatmadan kullanmanız daha hoş bir görüntü yaratır. Aksi takdirde ne çizme ne de elbise hoş görünmediği gibi emanet duracaktır. Elbiseleriniz çizmenin üzerinde olmalıdır. Çizmeye uygun olarak dar kesim klasik bir elbise seçebilirsiniz. Diz üstü hizadaki elbisenizi mutlaka şal ile tamamlamalısınız. Şal size hem hareket katar hem de renk verir.

Diz Üstü Topuklu Çizmeler

Diz üstü topuklu çizmeler genel olarak kısa elbiselerle kullanılır. Mini dar kesim klasik elbiseler bu çizmeleri sorunsuz taşıyabilmektedir. Siyah rengin daha fazla tercih edildiği böyle kombinlerde altın sarısı takılar kullanılmalıdır. Elbiseniz uzun kollu ve kolları dar ise üzerine kalın altın sarısı bir bileklik takmanız mümkündür. Bu takıyı yine aynı renkte küpelerle sadelikten kurtarabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir