Sonbaharda Klasik Çizgiler

İş ve sokak yaşantısında klasik kombinlerden vazgeçemeyenler için bu sonbahar birbirinden şık alternatifler bulunmaktadır. Ayakkabıdan, bota, çizmeye, çizgili pantolonlardan, elbise ve eteklere klasik çizgiler vitrinleri süslemektedir. Her yaşa ve zevke hitap eden klasik dokulu kıyafetler sonbahar koleksiyonlarındaki yerlerini almış durumdadır. Ancak bu klasik parçaları doğru formda, renkte ve desenlerle birleştirmek ayrı bir zevk ve bilinç gerektirmektedir.

Klasik Etek, Ceket Kombinleri

Etek, ceket kombinleri; özellikle iş yaşamında en çok kullanılan klasiklerdendir. Çoğu kez hayat kurtaran hazır takımların şık ve zarif görünebilmesinde ayakkabı, kemer ya da ceketin içine giyilen gömlek, bluz da çok önemlidir. Etek ve ceketler takım olarak satılmasına rağmen son yıllarda takım giymek demode, iki takımın etek ve ceketini ayrı ayrı giymek moda olmuş durumdadır. Örneğin siyah çizgili etek, ceket kombini ve kırmızı etek, ceket kombinleri; siyah eteğin üzerine kırmızı ceketi giyerek farklı bir şekilde değerlendirilmekte ve tarz yaratılmaktadır.

Klasik Pantolonlarda Ayakkabı Seçimi

Klasik kombinlerde pantolonu kemersiz kullanmamak gerekmektedir. Zira kemer; zarafeti artırmakta ve bel oyuntusunu ortaya çıkarmaktadır. Kemerle aynı renk tonlarında ayakkabı seçimi de klasik kombinlerin olmazsa olmazıdır. Ayakkabı ve botların ince topuklu, sivri burunlu olmasına dikkat etmek de kombinin klasik havasını pekiştirecektir. Klasik pantolonların altına dolgu topuk, kalın topuk ve ara boyda bot, çizme giyilmeyeceğinin de altının çizilmesinde fayda vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir