Trençkot Kombinleri

Mevsim Geçişlerini Ona Bırakın: Trençkotlar
Sonbaharın gelmesiyle birlikte, trençkot sezonu da açılmış oldu. Havanın biraz kararsız olmasıyla, çoğu kişi de ne giyilmesi konusunda ikileme düşüyor. Trençkotlar, çok kalın olmamasıyla birlikte, yağmur ve rüzgârdan korunmayı sağlar. Bazen kıyafet üstüne kullanılıyor, bazen ise kıyafetin ta kendisi olabiliyor.
Trençkotlarda Bir Çok Çizgiyi Yakalamak
– Trençkotlar illaki tek renk olacak diye bir kural yok. Son dönemde desenli trençkot modellerinin de oldukça popüler olduğunu söylemek mümkün.Desenli trençkot modellerini,sade ve desensiz kıyafetlerle giymelisiniz.Aksi taktirde,çok karmaşık bir görüntü ortaya çıkabilir.Siz de desenli bir trençkotu gardırobunuza kazandırabilirsiniz.
– Günlük(casual) tarz trençkotlar ile,efor sarfetmeden şıklık yakalayabilirsiniz.Jean pantolon ve tişört ile yaptığınız sade kombinleri,trençkotunuzla taçlandırabilirsiniz.
– Moda tasarımcılarının yarattığı harika olarak adlandırabileceğimiz elbise görünümlü trençkotlar ile,nefes kesici görünebilirsiniz.Bunun için tek yapmanız gereken,trençkotun altına ondan daha kısa bir elbise giymektir.Bu kombini,stiletto ayakkabılarla kullandığınızda çok şık duracaktır.
– Trençkotlarda koyu renkler de tercih edilmektedir.Siyah ya da lacivert renkte bir trençkot size daha asi ve ciddi bir hava verecektir.Bu tarzı,iş yemeklerinde ya da bu tarz ciddi toplantılarda tercih edebilirsiniz.
– Trençkotlar gece kıyafetlerinin de en şık tamamlayıcısıdır.Gece çıkarken sırtınıza alacağınız bir trençkot,sizi hem şık gösterecek hem de soğuktan koruyacaktır.

Trençkot Deyip Geçmeyin, Onun da Kullanma Kılavuzu Var


– Eğer boyunuz kısaysa dizde biten uzun trençkotlardan uzak durmalısınız. Çünkü bu sizi daha da kısa gösterecektir. Eğer uzun bir boya sahip iseniz uzun trençkotlar sizin için biçilmiş bir kaftan!
– Hem kısa boylu hem de topluysanız trençkotunuzu kemerle kullanın. Kemerle kullanılan trençkot hem belinizin inceliğini ortaya çıkartır hem de sizi daha uzun gösterir.
– Cool bir görünüm elde etmek istiyorsanız, trençkotunuzun kollarını sıvayın ve önünü açık bırakın.Fakat kolları kıvırdığınız yerden,içinize giydiğiniz şey gözükmemelidir.
– Büyük göğüsleriniz varda göğüs hizasındaki ceplerden kaçının. Ayrıca dar omuzlarınız varsa trençkotunuzda apolet olmasına dikkat edin. Bu omuzlarınızı daha geniş gösterecektir.
– Trençkot altına giydiğiniz elbiseler,mutlaka trençkottan kısa olmalıdır.Trençkotun alt kısmından gözüken elbise uçları,hoş bir görüntü yaratmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir