Trend Elbise Modelleri 2016

Heyecan ile beklenen 2016 elbise modelleri, moda bloglarında ve podyumlarda boy göstermeye başladı. Modacılar, maskülen tarzdan uzaklaşmış, daha kadınsı modeller çıkarmış görünüyor. Kısa kollu ve kolsu modellerin fazlalığı, uzun kollu elbiselerin azlığı, dikkat çekici bir başka detay.

2016 Balık Etekli Elbise Trendi

Sezonun, günlük hayattan tamamen kopuk trendi; balık etekli elbiselerdir. Oldukça çarpıcı ve canlı renklerle hazırlanmış, ayak bileğini geçecek uzunluktaki modeller, özellikle gece kıyafetleri için kullanışlı ve şık seçenekler. Balık etekli elbise modellerinin ortak noktaları; tek renk kumaştan ve dantel detaylarla çalışılması ve üst kısmın tamamen oturması, dekoltesinin geniş olması gibi görünüyor. 2016 yılına ait özel bir model ise; dizin altında genişleyen ve balık etek özelliği kazandıran pilelerin, beklenenden kısa tutulması ve sıra dışı bir görüntü çizen elbiseler olduğu söylenebilir.

2016 Trend Elbise Boyu

Kısa etekli elbiseler, 2016 trendlerinde, yok denecek az karşınıza çıkacak. Önceki sezonda, bolca kullanılan tül detaylar, 2016 sezonunda da revaçta, ancak bileğe kadar uzayan etek boyu farkıyla. Az da olsa, görülen kısa etekli elbiseler, kabarıklıktan uzak, mümkün olduğunca pileli ve rahat kesim elbiseler. 2016 tren elbiselerinde, çiçek desenlerinin kullanımının azaldığı, yerini kumaşla aynı renk dantel kullanımına bıraktığı görülüyor. Önceleri, kontras yaratan dantel akımı varken, dantel kullanımı neredeyse yok denecek düzeye çekilmiş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir