Vücut Şeklinize Göre Eteğinizi Seçin

Vücut Şeklinize Göre Eteğinizi Seçin

Tüm kadınların, İskoçya’da ise; erkeklerinde dolaplarının vazgeçilmez parçasıdır etek. Çeşit çeşit, bazen jilet gibi kalem, bazen uzun, uçuş uçuş ya da rengârenktir etekler.

Etek giymek şıklık ve rahatlıktır. Beden özelliklerine dikkat edilmezse; istenen ve beklenenden çok uzak görüntüler elde edilebilir. Giyilen etek giyen kişinin yaşı, giyeceği ortam ve iklim özellikleriyle değişebilir.

İş hayatında olan kadınlar için farklı tercihler vardır. Masa başında olanlar öncelikli olarak klasik kalem etekler tercih edebilir. Hafif bol, vücuda yapışmayan gömleklerle, uygun çorap, çalışılan yer ve mevsime uygun ayakkabılarla kombinlenirse(topuklu ayakkabı, stiletto, kısa ve topuklu botlarla) şıklık tamamlanmış olur. Kullanılan aksesuarlara göre farklı etkiler yaratır. Aynı kıyafet küçük takılarla desteklendiğinde zarif bir hava verirken, büyük hacimli takı ve aksesuarlarla avangard sonuçlar alınabilir. Uzun boylu olmayanlar için yırtmaçlı kalem etekler tercih edilir. Bu boyu olduğundan daha uzun, kişiyi de zarif gösterir. Kalem etek duruşunda kumaş çok ciddi bir etkendir. Kaba kumaşlardan uzak durmak gerekir. Kalem etekte narin kumaşlar çok elit bir görüntüye ulaşmayı sağlar.

2013-sonbahar-kis-yuksel-bel-etek-modelleri-1 2014-mini-etek-kombin-yeni-10 ceket-ve-uzun-etek.jpg

Hareketli ve koşturmaca içinde bir güne hazırlanılıyorsa; kloş, çan tarzı, volanlı uzun etekler veya diz altı eteklerle büyük rahatlık sağlanabilir. Kloş etek giyerken eteklerin havalanması ihtimaline karşı takipte olmak gerekir. Sevilen ve tercih edilen bir etek olmasına rağmen dikkatli olmayı gerektiren bir etektir. Yazın düz bluzlarla, kışın ince trikolarla çok şık kombinler sağlanabilir.

mini-etekli-kizlar-2

Her dönem cazibesini koruyan mini etekler basenli vücutlar dışında, nerdeyse herkeste kullanılabilir. Basit püf noktalara dikkat ederseniz, harika sonuçlar verir. Öncelikle; otururken bacakların birbirine yakın tutulması kesinlikle unutulmamalıdır. Uzun ya da kısa boylu olmak fark etmemekle birlikte kısa ve balık etli olanlara diz üstünde sade etekler çok yakışır. Koyu renk ve dikine çizgili kumaşlar şıklığı destekler. Belden oturtmalı hafif bol bir gömlekle kombinlenmiş, basenlere düzgün oturan bir mini mükemmel bir görüntü sağlar

Kış mevsimi mini etek severlerin bir engeli değildir. Zira uzun çizme ve opak çoraplarla birlikte son derece şık duracaktır. O kadar cesaretli değilim veya çok uzun boyluyum diyenlere midi etekler çok uygundur. Kısa boyluları olduğundan kısa gösteren midi etek; uzun boylularda çok güzel sonuçlar verir. Salaş bluz ve kemerlerle çok şık sonuçlar elde edilebilir. Tüm bunların yanında inanılmaz rahat olan maksi etekleri de unutmamak gerekir. Kısa boyluların topuklu ayakkabıyla, uzun boyluların ise babetlerle rahatlıkla kullanabilecekleri çeşit çeşit maksi etekler vardır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir