Yağlı Cilt Bakımı

Cildinize bakım yapmadan önce yanlış bakım ürünlerini kullanmamak, yanlış maskeleri cildinize uygulamamak için öncelikle nasıl bir cilt yapısına sahip olduğunuzu belirlemelisiniz.

 

Gül Suyu

 

 

Cilt tipiniz yağlı, kuru ya da ideal olabilir. Cilt tipiniz bu kadar bariz belirli değilse ücretsiz cilt analizi yapan bir eczaneye ya da dermatoloğa giderek cilt tipinizi öğrenebilirsiniz.

 

Doğal Gül Suyu

 

 

Kuru ve nemli cilde bakım yapmak kolaydır fakat yağlı ya da bölgesel yağlanmanın fazla olduğu cilde bakım yapmak oldukça zordur. Yağlı ciltte gözenekler açıktır ve cilt yağdan dolayı fazla parlar. Yüzünüzün kışın bile çok terli olarak görünür.

 

kil Maskesi

 

 

Cilt bakım ürünlerine fazla zaman ayırmak istemiyor ve basit tedavi yöntemleri arıyorsanız, günde bir kaç kere papatya suyu, limon ya da gül suyunu,  yağlı ciltler için tonik olarak kullanabilir ve temizleyebilirsiniz. Bir çok cilt tipi için oldukça faydalı olan ciltteki iltihaplanmayı önleyen buhar banyosunu da hafta da bir kere cildinize uygulayabilirsiniz. Suyu kaynatın içine biraz papatya atın;  suyun buharına ince havlu ile yüzünüzü sarıp tutun. Yağlı cilt için maske bu kadar basit. 🙂

Expigment

 

Yüzünüzü her gün kil sabunu ile yıkayın bu yağlanmayı önlemekle kalmayıp aynı zamanda siyah noktaların oluşumunu da engelleyecektir. Siyah noktalarınız ve lekeleriniz varsa, papaya – ananas gibi deri soyucu kullanın ( eczanelerde satılan expigment krem de aynı faydayı sağlayacaktır).

 

Peeling

 

 

Yağlı ciltler için krem nasıl olmalı ? sorusunun cevabını arıyorsanız, tabi ki içinde yağ oranı en az olan kremler olmalı, aynı zamanda bu kremlerin peeling etkisi olmamalı ve gözenekleri daha fazla açmamalı. Yağlı ciltler için peeling  araştırırken çok dikkat edin. Seçtiğiniz peeling gözenekleri açmayıp sadece temizlesin.

Yüz banyosunu biliyorsunuzdur. 🙂 Yüz banyosu, cildin nefes alması ve rahatlaması için en iyi ve en doğal yöntem. Yağlı Ciltler için buhar banyosu yapmak, gözenekleri temizlemek adına cildinize çok iyi gelecektir.

Aşırı yağlı cilt için yapılması gerekenler bunlar. Bunları düzenli uyguladığınız takdirde olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Cildiniz sizin için çok önemli bu yüzden elinizden geldiğince doğal ürünleri seçip onu koruyun.

 

 

One thought on “Yağlı Cilt Bakımı

 1. Çok başarılı bir yazı. Bunun dışında siteyi çok beğendiğimide söylemem gerekir. Elinize sağlık. Keş ke bu tür başarılı ve bilgilendirici site kendimde yapabilesme. 4 saatten fazladır bu konuyla alakalı bilgi arıyordum ama burada bulabildim ancak. İş sağlığı ve iş güvenliği sınavı ve uzmanlığı hakkında bilgi ararken tesadüfen olsa da daha önce aradığım ve bulamadığım bilgilere sitenizde ulaşmak beni mutlu etti. Teşekkürler.

  İş Güvenliği Kursu İstanbul
  İş Güvenliği Kursu
  İş Güvenliği ve Sağlığı Kursu İstanbul
  İş Güvenliği Kursu Fiyatları
  İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir