Yazlık Desenli Pantolonlar Nasıl Kombinlenir?

Yaz mevsiminin ruhu gereğince yazlık kıyafetlerin hepsi çok renkli ve desenli olmaktadır. Yazın her yerde canlı renkler, çiçekli, böcekli kıyafetler bulunmaktadır. Son yılların trendi olan rengârenk pantolonlar da yazın canlı havasının eseridir. Bu rengârenk ve capcanlı pantolonları doğru renkler ve parçalarla kombinlemek de zaman zaman problem olabilmektedir.

Yazlık Desenli Pantolonların Üstüne Ne Giyilir?

Yazlık desenli pantolonlar çok canlı renklerde ve bol çiçekli, böcekli olduğundan üzerine giyilecek gömlek veya tişörtün daha sade olmasına özen gösterilmelidir. Eğer pantolon tek renk, ancak çok canlı kırmızı, sarı, yeşil renklerindeyse üzerine bu renklerle tezat oluşturacak başka bir renk ya da rengârenk tişört ya da gömlek giyilebilir. Ama pantolonla aynı renk üst giymek her iki parçayı da yok edeceğinden aynı renk tercih edilmemelidir. Cicekli-Pantolon-Nasil-Kombinlenir-10Ancak pantolon birkaç renkten oluşuyorsa üstteki parça kesinlikle pantolonun içindeki renklerden herhangi birinin aynı tonu ya da sade beyaz, siyah olabilir. Bu sayede hem pantolon hem de gömlek, tişört ortaya çıkar. Pantolon renkli, desenli veya çiçekli ise üstteki parçanın beyaz ya da krem rengi olması yeterlidir. Böylelikle kıyafetteki tek star parça pantolon olur, gömlek ya da tişört dikkat çekmez. Tabi ki kombinde ayakkabı ve çanta uyumu da çok önemlidir.

Yazlık Desenli Pantolonlarla Ayakkabı, Çanta Kombini

Yazlık desenli pantolonların kendi ışığı kombin için yeterli olduğundan, kombinlerde başka bir parçanın parlamasına gerek yoktur. Bu sebeple renkli ve desenli pantolonlarla kullanılacak ayakkabı ve çantaların daha silik bir hava vermesi gerekir. Fazla renkli pantolonlarla kullanılacak ayakkabı ve çantaların ya ten rengi ya da pantolonun içindeki renklerden sadece biri olması doğrudur. Bu sayede tüm dikkatler pantolonda olur ve kıyafetteki parçalar birbiriyle yarışıp karmaşa oluşturmazlar.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir