Yazlık  Etek Gömlek Kombinleri

Yazın gelişiyle beraber vitrinler rengârenk etek ve gömleklerle dolup taştı. Bayanların hangi etek ile hangi gömleği kombinleyerek şık olabileceği sorusu da yeniden gündeme geldi. 2015 yazının etek trendi daha çok canlı renkler ve uçuşan kumaşlar yönünde olsa da klasik çizgiler taşıyan etekler de mağazalardaki yerlerini almış durumdadır. Yazın doğası gereği hem etek hem de gömleklerde ince ve terletmeyen kumaşlar ağırlıktadır. Bu sebeple etek gömlek kombinlerini kumaş türlerine göre incelemek doğru olacaktır.

Gömleklerin Kot Etekli Kombinleri

Kot etekler; yaz, kış her mevsim giyilebilseler de özellikle yaz mevsimine daha çok yakışmaktadırlar. Koyu renk kot etekleri, açık renk gömleklerle kombinlemek, açık renk etekleri de koyu renk gömleklerle kombinlemek daha doğru olacaktır. Ayrıca dar ve vücuda tam oturan dar kot eteklerin, hafif bol ve salaş bir gömlekle kombinlenmesi hatları ortaya çıkarmak açısından daha doğru olacaktır. Aynı zaman da kot eteği, kot gömlekle kombinlemek estetik görüntü açısından ve vücudu dümdüz göstermesi bakımından çok da tercih edilmemektedir.

yazlik-gomlek-modelleri8-580x556

Uçuşan Kumaş Etek Ve Gömlek Kombinleri

Uçuşan kumaşlardan üretilmiş etekler genel olarak alta doğru bollaşan bir tasarıma sahip olduklarından üzerine vücuda tam oturan, özellikle bel kıvrımını ortaya çıkaran kot veya şifon penye gömleklerle kombinlenmelidirler. Bu sayede alt ve üst beden ayrımı daha net görünecektir. Ayrıca çok ince yapılı bayanlar dışındakilerin yüksek bel etekleri tercih etmeleri uygun olacaktır. Zira triko, saten gibi kumaşların doğası gereği vücudu olduğundan daha kalın gösterme riski vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir