Yeşil Uzun Elbiseler Nasıl Kombinlenir?

Birçok bayan renkli giyinmeyi sever. Yeşil de her sezon modacıların sıklıkla her tonunu kullandığı bir renktir. Zümrüt yeşili, haki yeşil gibi yeşil tonları bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilen renklerdir. Her sezon zevkli giyinen bayanların tercihleri arasında yer alan yeşil, her yaştan bayan tarafından ilgi görüyor.

Her tonu farklı güzel olan yeşili kombin etmek hem zor hem de oldukça kolaydır. Tüm renkleri kombinlerken dikkat edilmesi gerektiği gibi yeşilin hangi tonunun ten renginize uyduğunu bulmanız gerekiyor. Renk kartelâsında birçok tonu bulunan yeşil ile kombin olanakları da bir o kadar fazladır.

10

Yeşil Uzun Elbiseler Nasıl Kombinlenir?

Yeşilin en koyu tonları yaprak ve ya zümrüt yeşili bir elbiseyi kombin etmek istiyorsanız bej, ekru, dore, saman sarısı, siyah renkte aksesuarlar ve ayakkabı tercih edebilirsiniz. Uzun yeşil elbisenizin altına dore bir ayakkabı giyebilir ve çantanızı da aynı renkten yana seçebilirsiniz. Ayakkabı ve çantada renk uyumunu yakaladığınızda kombininizi diğer renkte aksesuarlar ile hareketlendirebilirsiniz.

Açık yeşil uzun bir elbise giyecekseniz ise kombin edebileceğiniz renk sayısı siyahtan uçuk pembeye kadar genişler. Açık yeşil tonlarından olan mint yeşili bir elbise ile vizon, şeker pembesi, krem, lacivert, sümbül, taba renklerini kullanabilirsiniz. Saks mavisi aksesuarlar da açık yeşil elbisenize çok yakışacak ve bu kombinle göz kamaştıracaksınız. Her renk ile saf ve temiz bir uyum sağlayan beyaz da yeşilin her rengiyle uyum sağlamaktadır.

Doğanın ve baharın rengi olan yeşili diğer renkler ile kombin ederken renklerle oynamayı iyi bilmeli ve ölçüyü dengede tutmayı başarmalısınız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir